اظهارات ظریف درباره مذاکره با انگلیس در قضیه سفارت ، واکنش به احتمال مذاکره با آمریکا

به گزارش وبلاگ باران علم، وزیر امور خارجه کشورمان گفت: برای پرداخت غرامت در موضوع سفارتخانه انگلیس در ایران طرفین باید مذاکره نمایند هنوز هیچ اقدامی در این ارتباط صورت نگرفته است.

اظهارات ظریف درباره مذاکره با انگلیس در قضیه سفارت ، واکنش به احتمال مذاکره با آمریکا

به گزارش وبلاگ باران علم به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف در جمع وبلاگ باران علم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه طبق بعضی اخبار، گویی ایران مجبور به پرداخت غرامت به سفارت انگلیس در پی اتفاقی که برای این سفارتخانه افتاد، شده؛ چنانکه گفته می گردد در جریان این اتفاق به بعضی از آثار فرهنگی موجود در این سفارتخانه صدماتی وارد شده و بعضی از نمایندگان مجلس نیز در این زمینه موضع گیری نموده اند؟ گفت: مقرراتی در حوزه بین الملل وجود دارد و دولت ایران هم اعلام نموده که حفظ و حراست از سفارتخانه های خارجی در ایران تعهد دولت جمهوری اسلامی ایران است و همه مقامات کشور نیز بر این نکته تاکید نموده اند.

وی اضافه نمود: در خصوص جزئیات باید طرفین مذاکره نمایند و هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

ظریف همچنین در خصوص انتشار بعضی از اخبار در ارتباط با مذاکره با آمریکا گفت: هیچ مذاکره ای با آمریکا در میان نیست، آمریکا نشان داده است که نمی توان به مذاکراتش اعتماد کرد، نمی توان به نتیجه مذاکرات با آنها اعتماد کرد و تقریباً همه جهان به این نتیجه رسیده اند که هر توافقی که با آمریکا انجام دهند هر لحظه که آمریکایی ها بخواهند، آن توافق را نادیده می گیرند.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید نمود: دولت کنونی آمریکا به جای بهانه تراشی باید به دنبال اصلاح رفتار خود باشد.

منبع: همشهری آنلاین

به "اظهارات ظریف درباره مذاکره با انگلیس در قضیه سفارت ، واکنش به احتمال مذاکره با آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات ظریف درباره مذاکره با انگلیس در قضیه سفارت ، واکنش به احتمال مذاکره با آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید