بندهای نسخه جدید توافق ریاض افشا شد

به گزارش وبلاگ باران علم، فارس نوشت:پایگاه خبری شبکه الجزیره، امروز (سه شنبه)، به نقل از یک منبع دولتی بندهای نسخه جدید توافق ریاض میان المجلس الانتقالی الجنوبی (شورای انتقالی جنوب) و دولت مستعفی یمن را فاش کرد.

بندهای نسخه جدید توافق ریاض افشا شد

الجزیره ظهر امروز گزارش داده بود که عربستان سعودی با تحویل نسخه جدیدی از توافق ریاض به رئیس جمهور مستعفی یمن و نیروهای متحد امارات، طرفین درگیر در جنوب یمن را به امضای هر چه زودتر این توافق تشویق نموده است.

طبق گزارش این منبع، در نسخه جدید توافق ریاض تأکید شده است که شورای انتقالی باید انصراف خود از خودمختاری را پیش از شروع هر گونه تدابیر سیاسی اعلام کند.

این منبع در ادامه گفت در نسخه جدید توافق، بر معین استاندار و مدیر امنیت عدن و همچنین شروع فرایند خروج نیروها و تحویل سلاح با نظارت سعودی تأکید شده است.

منبع یادشده همچنین گفت در این توافق اشاره شده است که نخست وزیری برای رایزنی با تشکیلات مختلف درخصوص تشکیل دولت طی 30 روز مأمور خواهد شد.

این منبع در ادامه گفت که در پیشنهاد جدید، بر عدم اعلام تشکیل دولت تا زمان اتمام اجرای تمام بندهای نظامی در عدن تأکید شده است.

این منبع همچنین گفت که در پیشنهاد جدید، بر عدم اعلام تشکیل دولت تا زمان بازگشت اوضاع در سقطری به حالت طبیعی تأکید شده است.

طبق گفته این منبع، در نسخه جدیدی که عربستان سعودی آن را اعلام نموده است، سهم شورای انتقالی چهار وزارتخانه اعلام شده است.

این منبع در سرانجام گفت که مابقی وزراتخانه های غیرحاکمیتی میان بقیه تشکیلات سیاسی توزیع خواهد شد.

روز گذشته نیز روزنامه العربی الجدید در این خصوص نوشت، رایزنی ها میان دولت مستعفی یمن به ریاست عبد ربه منصور هادی و شورای انتقالی جنوب، متحد امارات که طی چندین هفته بدون نتیجه بود، هفته جاری پیشرفتی بی سابقه داشته است.

23311

منبع: خبرآنلاین

به "بندهای نسخه جدید توافق ریاض افشا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بندهای نسخه جدید توافق ریاض افشا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید