جزیره ای که ساکنانش به کرونا مبتلا نمی شوند!

به گزارش وبلاگ باران علم، عدم ابتلای ساکنان یک جزیره کوچک در ایتالیا به کرونا با وجود حضور شماری از مبتلایان به این ویروس در میان آن ها دانشمندان و پزشکان را متحیر نموده است.

جزیره ای که ساکنانش به کرونا مبتلا نمی شوند!

به گزارش اعتمادآنلاین، خبرگزاری آسوشیتدپرس اظهار داشت، اهالی جزیره کوچک جیگیلو واقع در حد فاصل سواحل ایتالیا و جزیره کرس تا به امروز به ویروس کرونا مبتلا نشده اند.

این مساله را اولین بار یکی از محققان بیماری سرطان دریافت که بعد از ورود به جزیره مادری خود به دلیل قرنطینه در همان جا محبوس شده بود.

پائولا موتی، پژوهشگر بیماری سرطان، که هرازچندگاهی برای استراحت به خانه پدری خود در این جزیره می آید بعد از انتشار اخباری در رابطه با ابتلای شماری از مسافران و غیربومی های جزیره به ویروس کرونا خود را برای یک اپیدمی عظیم این جزیره آماده کرد.

او در این رابطه گفت: با اینکه 800 سکنه این جزیره هیچ اعتنایی به فاصله گذاری اجتماعی نداشتند، اما متوجه شدم هیچ یک از آن ها به ویروس کرونا مبتلا نشده است، از این رو تصمیم گرفتم برای اطمینان بیشتر این اطلاعات را با تنها پزشک جزیره نیز در میان بگذارم.

پزشک جزیره نیز که از 40 سال پیش در آن زندگی می نماید، گفت: من هم ابتدا نگران همه گیری ویروس کرونا در جزیره بودم، اما با کمال تعجب هیچ یک از بومی های جزیره به این بیماری مبتلا نشدند.

پائولا در ادامه گفت وگوی خود تاکید نمود: در همه گیری های سابق همچون شیوع بیماری حصبه بیشتر ساکنان این جزیره هم به آن مبتلا شدند، اما به اعتراف پزشک جزیره با وجود فراگیری شیوع ویروس کرونا در ایتالیا و بیمار شدن مسافرانی که به این جزیره آمده اند، هیچ یک از اهالی اصلی آن به بیماری کووید-19 مبتلا نشدند و این یک امر تعجب آور است که دلیلی برای آن پیدا نکردیم.

منبع: فرارو

به "جزیره ای که ساکنانش به کرونا مبتلا نمی شوند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره ای که ساکنانش به کرونا مبتلا نمی شوند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید