رییس جمهور لبنان: با حفظ آزادی تظاهرات اجازه نمی دهیم اوضاع امنیتی از کنترل خارج گردد

به گزارش وبلاگ باران علم، در گذشته از آنها (اعضای دولت و مقامات) خواستم که هوشیاری شان را برای نظارت بر فرایند امور حفظ نمایند و امروز نیز بار دیگر آنها را به این مسأله فرامی خوانم اما ما نمی توانیم از دولتی که عمرش به 100 روز نمی رسد انتظار معجزه داشته باشیم.

رییس جمهور لبنان: با حفظ آزادی تظاهرات اجازه نمی دهیم اوضاع امنیتی از کنترل خارج گردد

رئیس جمهوری لبنان در سخنانی گفت که همزمان با حفظ آزادی تظاهرات و بیان، اجازه نخواهد داد که اوضاع امنیتی این کشور از کنترل خارج گردد.

به گزارش ایسنا، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان در سخنانی درباره تظاهرات مردمی این کشور و درگیری معترضان با نیروهای امنیتی و ارتش ابراز نگرانی کرد که بعضی احزاب سیاسی از تظاهرات مردمی علیه فساد سوء استفاده نمایند.

میشل عون تأکید کرد: با این وجود و همزمان با حفظ آزادی تظاهرات و بیان، اجازه نخواهیم داد که اوضاع امنیتی کشور از کنترل خارج گردد.

وی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: ابتدا امیدوارم همه مقامات و احزاب سیاسی در لبنان به خوبی درک نمایند که لبنانی ها برای مواجهه با فساد، نبود فرصت های شغلی و غارت اموال دولت طی سالیان گذشته تظاهرات می نمایند. من درک می کنم که مردم خواهان تغییرات فوری و قابل توجه هستند اما رفع کردن تبعات و پیامدهای 30 سال گذشته در یک شب اتفاق نمی افتد.

میشل عون اضافه نمود: در گذشته از آنها (اعضای دولت و مقامات) خواستم که هوشیاری شان را برای نظارت بر فرایند امور حفظ نمایند و امروز نیز بار دیگر آنها را به این مسأله فرامی خوانم اما ما نمی توانیم از دولتی که عمرش به 100 روز نمی رسد انتظار معجزه داشته باشیم.

بحران مالی و افزایش قیمت ها در لبنان بر مردم این کشور تأثیر گذاشته و موجب انفجار اوضاع در شمال و جنوب این کشور شده است و مناطق مختلف آن و به ویژه طرابلس چند روزی است که شاهد درگیری های شدید میان معترضان لبنانی و نیروهای امنیتی است.

منبع: عصر ایران

به "رییس جمهور لبنان: با حفظ آزادی تظاهرات اجازه نمی دهیم اوضاع امنیتی از کنترل خارج گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس جمهور لبنان: با حفظ آزادی تظاهرات اجازه نمی دهیم اوضاع امنیتی از کنترل خارج گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید