عربستان خانواده مشاور بن نایف را بازداشت کرد

به گزارش وبلاگ باران علم، دولت عربستان در راستای اعمال فشار به مشاور ولی عهد سابق سعودی برای بازگشت از کانادا به کشورش، چند تن از اعضای خانواده وی را بازداشت کرد.

عربستان خانواده مشاور بن نایف را بازداشت کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ باران علم به نقل از نیویورک تایمز، محمد بن سلمان ولی عهد سعودی در ادامه تلاش های خود برای کنار زدن مخالفانش٬ سعی دارد وزیر سابق و مشاور ولی عهد سابق سعودی را از کانادا به ریاض بازگرداند.

بدین منظور، دولت عربستان تعدادی از اعضای خانواده و بستگان نزدیک سعد الجبری مشاور محمد بن نایف ولی عهد سابق سعودی را بازداشت کرده است.

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مسئولان سابق آمریکا گزارش داد که دولت سعودی دو پسر مشاور ولی عهد سابق و یک خواهر وی را دستگیر کردند.

این روزنامه آمریکایی در ادامه گزارش داد که این اقدام ریاض در راستای فشار آوردن به الجبری برای بازگشت از کانادا به عربستان صورت گرفته است.

مسئولان سابق آمریکایی می گویند که بن سلمان به دلیل ترس از افشای اطلاعات سری، می خواهد الجبری را که به کانادا فرار کرده است، به عربستان بازگرداند.

سعد الجبری وزیر سابق سعودی و از نزدیکان محمد بن نایف ولیعهد سابق عربستان، در سال 2017 قبل از اینکه محمد بن نایف تحت اقامت اجباری قرار گرفته و بن سلمان به عنوان ولیعهد عربستان منصوب شود٬ از این کشور فرار کرد.

وی پس از گذراندن مدت کوتاهی در آلمان٬ در تابستان 2017 به آمریکا رفته و مدتی در شهر بوستون ماند. وزیر سابق سعودی که در داخل ایالات متحده احساس امنیت نمی کرد، در نوامبر 2017 تصمیم گرفت به کانادا برود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عربستان خانواده مشاور بن نایف را بازداشت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان خانواده مشاور بن نایف را بازداشت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید