محصولاتی که ناراحتی پوستی ایجاد می کنند

به گزارش وبلاگ باران علم، فرادید/ اگر دچار ناراحتی پوستی شده اید، ارزشش را دارد که در مورد قالب صابون یا مایع شست وشوی بدن در حمام تان، به عنوان محصولاتی که ممکن است عامل آن ناراحتی باشند، فکر کنید.

محصولاتی که ناراحتی پوستی ایجاد می کنند

عطر ها و اسانس های ترکیب شده در شامپو و صابون یکی از عوامل ناراحتی های پوستی هستند

متخصصان پوست می گویند گذراندن بیشتر اوقات در درون خانه به دلیل قرنطینه، به دلیل کاهش قرار دریافت ما انسان ها در معرض آلودگی هوا، به نفع پوستمان تمام شده است. اما این شرایط به معنای آن نیست که در خانه، هیچ نگرانی علیه پوستمان در کار نباشد، چرا که اشیای به ظاهر بی خطر موجود در خانه، می توانند خطر بالقوه ویرانگری بر پوست داشته باشند.

برای آن که بدانیم بیشتر باید مراقب کدام یک از وسایل و اشیا خانه درهنگام استفاده باشیم، از متخصصان پوست که گفته اند هر چیزی، از ملحفه رختخواب گرفته تا دستگاه تهویه هوا، ممکن است بر پوست اثر زیان بخش داشته باشند، نظر خواستیم.

دکتر مایکل فاربر از گروه متخصصان پوست شویگر در نیویورک، گفت:: بسکمک از کاربرد ها و استفاده های روزانه در خانه، به ویژه در مورد افراد مبتلا به اگزما یا دارای پوست حساس، می تواند پوست را آزار دهد.

همچنان که بسکمک از ما بیش از هر زمانی در گذشته وقتمان را در خانه سپری می کنیم، موارد زیر در خانه شامل چیز هایی است که باید مراقبشان باشیم.

مایع لباسشویی

به گفته دکتر جاشوا زیکنر، متخصص پوست و مدیر مرکز مطالعاتی مواد آرایشی و بالینی در مورد پوست در بیمارستان مانت سینایی نیویورک، مایع لباس شویی در خانه ها، محصولی است که عامل بسکمک از جوش ها، ناراحتی های پوستی و حساسیت هاست.

خوشبختانه راه هایی برای کسب اطمینان از پیشگیری از تاثیر منفی مایع لباس شویی بر پوست وجود دارد.

دکتر زیکنر گفت: باید دستورالعمل روی بسته بندی را رعایت کنید. ریختن بیش از حد مایع شست وشو درون ماشین لباس شویی می تواند منجر به ناراحتی پوستی شود. استفاده بیش از حد شوینده، خطر گیرافتادن مولکول های شوینده در میان تاروپود پارچه ها را افزایش می دهد و در صورت تماس با پوست، می تواند منجر به جوش پوستی شود.

خطر دیگر مایعات شست وشوی لباس، ناشی از اسانس ها و رنگ هاست، که به نظر دکتر زیکنر عامل بیشتر آلرژی های پوستی هستند. برای به حداقل رساندن خطر یک واکنش شدید، او استفاده از شوینده های بدون رنگ و اسانس را پیشنهاد می کند؛ مانند تایدفری و جنتل، که پ هاش موجود در آن در مقایسه با بسکمک از محصولات رقیب، کمتر است.

دکتر فاربر نیز بر خطر مرتبط با شوینده ها تاکید کرد و گفت که بهتر است دنبال محصولاتی باشیم که ضدحساسیت هستند و رنگ و اسانس ندارند. او گفت: محصولاتی، چون آل فری و کلیر، یا تاید فری و جنتل برای پوست های دچار اگزما مضر نیستند، چرا که عطر و رنگ ندارند.

این توصیه همچنین شامل محصولات دیگر خانگی نیز می شود که به گفته دکتر فاربر می توانند پ هاش قلیایی داشته باشند که برای لایه بیرونی پوست خطرناک است. علاوه بر ملاحظه ترکیب محصولاتی که برای نظافت خریداری می کنید، دکتر فاربر در عین حال پیشنهاد می کند که برای محدود کردن تماس با حساسیت زا های احتمالی، دستکش دستتان کنید.

صابون

اگر دچار ناراحتی پوستی شده اید، ارزشش را دارد که در مورد قالب صابون یا مایع شست وشوی بدن در حمام تان، به عنوان محصولاتی که ممکن است عامل آن ناراحتی باشند، فکر کنید.

به گفته دکتر فاربر، یکی از ترکیباتی که می تواند در این میان مقصر باشد، سولفات است؛ ترکیب پاک کننده ای که در شامپو و صابون ایجاد کف می کند و منجر به ناراحتی های پوستی می شود. عطر ها و اسانس ها هم از عوامل احتمالی دیگر در ناراحتی های پوستی به شمار می فرایند.

دکتر فاربر گفت: فرمول ترکیبی صابون ها اغلب حاوی سولفات ها و عطرهاست، و سوفت می تواند پوست را از بین ببرد و موجب خشکی شود. عطر ها نیز موجب واکنش های آلرژی در افراد می شوند. برای شست وشو، از شوینده های غیرصابونی و بدون سولفات یا اضافه کردنی استفاده کنید.

او شرکت هایی مانند ونی کریم را پیشنهاد می کند که سازنده ترکیبات ملایم بدون عطر و نگهدارنده ای است که پوست را اذیت می کنند.

ملحفه

کارشناسان نگهداری از مو، اغلب ملحفه های ابریشمی را پیشنهاد می کنند، اما معلوم شده که این ملحفه ها می توانند برای پوست نیز خوب باشند.

به گفته دکتر زیکنر، ملحفه هایی که هر شب رویشان می خوابیم، به ویژه اگر از مواد غیرطبیعی ساخته شده باشند که با پوست نامهربان ترند و می توانند منجر به ناراحتی پوستی، کاهش آب و التهاب منجر شوند، قابلیت بالقوه ای برای ایجاد واکنش و ناراحتی در پوست دارند.

یک مشکل پوستی بالقوه دیگر که با ملحفه مرتبط است، جذب خاک و چربی است که به گفته دکتر فاربر، می تواند ناراحتی پوستی را افزایش دهد. او با اشاره به این که ملحفه به تنهایی نمی تواند عامل آکنه پوست باشد، گفت: ملحفه می تواند باعث شود که آکنه های پوستی در افرادی که مستعد آن هستند، افزایش یابد.

برای به حداقل رساندن خطرها، دکتر فاربر ملحفه های ابریشمی را پیشنهاد می کند که با پوست های حساس و مستعد آکنه، ملایم ترند. زیرا ابریشم به اندازه دیگر پارچه ها، جاذب چربی و آلودگی نیست. دکتر زیکنر نیز موافق است و خوابیدن بر ملحفه های از جنس مواد طبیعی مانند پنبه، ابریشم و یا فلانل را پیشنهاد می کند.

دکتر فاربر گفت: شستن ملحفه بالش ها هر چند روز یک بار با مایع شست وشوی ضدحساسیت، سنجیده است.

دستگاه تهویه

یکی از گرمترین ماه های سال پیش روست و پرهیز از دستگاه سرمایش و تهویه هوا، احتمالا ناممکن است. متاسفانه، این اکر به معنای احتمال افزایش ناراحتی های پوستی است، و چنان که دکتر زینکر هم تایید می کند، سیستم تهویه هوای شما می تواند تاثیر منفی بر پوستتان داشته باشد.

او گفت: هوای خشک می تواند موجب خشکی پوست و اختلال در لایه خارجی پوست شود.

دکتر زینکر پیشنهاد می کند که برای مقابله با کاهش رطوبت در خانه به علت استفاده مداوم از کولر، استفاده از دستگاه بخور در خانه و روشن کردن آن در هنگامی که می خوابید را به ویژه اگر ماهیت پوست شما خشک است، پیشنهاد می کند.

او گفت: افزایش رطوبت در واقع می تواند کمک کند که موقعی که در خواب هستید، به لایه پوست شما آبر سانی شود. او اضافه کرد که دستگاه بخور خنک بهتر از دستگاه بخارساز داغ است، زیرا به گفته او همان اثر را دارد و استفاده از آن ایمن تر است.

علاوه بر دستگاه بخارساز، دکتر فاربر همچنین پیشنهاد می کند که ترموستات را، چه گرم و چه سرد، روی درجه آخر تنظیم نکنید. در مجموع، اگر متوجه شدید که پوستتان دچار ناراحتی شده است، باید محصولات بهداشتی و شوینده خانگی خود را مورد بازبینی قرار دهید و با یک متخصص پوست مشورت کنید.

منبع: همگردی

به "محصولاتی که ناراحتی پوستی ایجاد می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محصولاتی که ناراحتی پوستی ایجاد می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید