مهمترین نشانه ابتلا به اُمیکرون چیست؟

به گزارش وبلاگ باران علم، سویه اُمیکرون مانند آتش در حال توسعه است و در سرتاسر دنیا مقامات بهداشتی نگرانی هایی را در این مورد مطرح نموده اند و از همه می خواهند که اقدامات لازم را در برابر این سویه انجام دهند.

مهمترین نشانه ابتلا به اُمیکرون چیست؟

به گزارش ایسنا، در هند 14 مورد ابتلا به سویه اُمیکرون گزارش شده که تعداد موارد را به 87 مورد افزایش داده است. بریتانیا با 78 هزار و 610 مورد، بالاترین تعداد موارد روزانه کووید 19 را از زمان آغاز همه گیری ثبت نموده است؛ به همین علت پروفسور کریس ویتی، مدیر ارشد پزشکی بریتانیا، می گوید: با ادامه افزایش ابتلا ها، رکورد ها در چند هفته آینده شکسته خواهند شد.

در حالی که همه ما از علائم قدیمی کووید 19 مانند تب، خستگی، سرفه مداوم و از دست دادن حس بویایی و چشایی مطلع هستیم، کارشناسان معتقدند که علائم سویه اُمیکرون ممکن است متفاوت و غیر معمول باشد.

رئیس انجمن پزشکی آفریقای جنوبی اولین فردی که سویه اُمیکرون را شناسایی نموده، می گوید: این بیماری باعث عفونت های خفیف می گردد و افراد مبتلا هیچ نشانه ای از علائم شدید را گزارش نمی نمایند.

افراد مبتلا به اُمیکرون از تبی که خود به خود درمان می گردد، گلو درد، خستگی و بدن درد شکایت داشتند.

در به روز رسانی دیگری به وسیله وزارت بهداشت آفریقای جنوبی، پزشک عمومی، آنبن پیلای گفت: تعریق شبانه می تواند نشانه ابتلا به سویه اُمیکرون باشد که در شب ایجاد می گردد. بعلاوه می تواند با علائم دیگری از جمله بدن درد زیاد همراه باشد.

طبق گفته سازمان بهداشت دنیای (WHO) به طور میانه از زمانی که فردی به ویروس آلوده شده تا زمان بروز علائم پنج تا 6 روز طول می کشد، اما ممکن است این زمان تا 14 روز نیز ادامه یابد.

اعتقاد بر این است که افراد آلوده به کووید می توانند به طور موثر ویروس سارس کوو 2 را حدود 2 روز قبل از آغاز علائم و تا 10 روز پس از آن به دیگران منتقل نمایند. صرف نظر از اینکه فرد علائمی داشته باشد یا نه، احتمال انتقال عفونت به دیگران وجود دارد.

موارد اُمیکرون در یک بازه زمانی کوتاه در سراسر دنیا افزایش یافته و گفته می گردد که علائم نوع نو کمی غیر متعارف نیز هست، اما آیا به این معنی است که دوره نهفتگی نوع نو کوتاه تر از حد معمول است؟

در حالی که تحقیقات در این مورد هنوز ادامه دارد، کارشناسان معتقدند که علائم اُمیکرون می تواند زودتر از سویه های قبلی کووید ظاهر گردد.

علاوه بر این احتمال یک دوره نهفتگی کوتاه تر سویه اُمیکرون یکی از دلایل نرخ انتقال بالاتر این سویه است.

منبع: فرارو

به "مهمترین نشانه ابتلا به اُمیکرون چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمترین نشانه ابتلا به اُمیکرون چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید