هشدار آلودگی هوا در کلانشهرها تا سه روز آینده

به گزارش وبلاگ باران علم، کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اعلام استقرار جو پایدار در کشور تا روز سه شنبه، از انباشت آلاینده ها در شهرهای صنعتی تا سه روز آینده به ویژه در ساعت اولیه صبح اطلاع داد.

هشدار آلودگی هوا در کلانشهرها تا سه روز آینده

به گزارش وبلاگ باران علم به نقل از ایرنا، امین حسین نقشینه روز یکشنبه گفت: در سه روز آینده در اغلب مناطق کشور آسمانی صاف همراه با جوی آرام و افزایش نسبی دما پیش بینی می گردد.

وی ادامه داد: در کلان شهرها و شهرهای صنعتی انباشت غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا به ویژه در ساعات اولیه روز پیش بینی می گردد.

نقشینه گفت: برای تهران نیز در سه روز آینده آسمانی صاف در بعضی ساعت ها همراه با غبار محلی پیش بینی می گردد.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: توصیه می کنیم بچه ها، افراد مسن و بیماران تنفسی از تردد غیر ضروری در سطح شهر خودداری نمایند.

به گفته نقشینه همچنین در نوار شرقی وزش باد شدید همراه با خیزش گردو خاک پیش بینی می گردد.

وی گفت: بعدازظهر سه شنبه با نفوذ جریان خنک شمالی روی غرب سواحل دریای خزر و اردبیل انتظار کاهش دما و روز چهارشنبه برای سواحل شمال، ارتفاعات البرز مرکزی، شمال آذربایجان ها کاهش دما، وزش باد و احتمال رخداد رعدو برق هم وجود دارد.

به گفته نقشینه روز پنج شنبه بارش ها در قسمت هایی از سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی ادامه خواهد داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: گرمترین وسردترین ایستگاه های کشور در 24 ساعت گذشته نیز به ترتیب سربیشه با دمای 7 درجه زیر صفر در استان خراسان رضوی ومیناب در هرمزگان با دمای 39 درجه، گزارش شده است.

منبع: جام جم آنلاین

به "هشدار آلودگی هوا در کلانشهرها تا سه روز آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار آلودگی هوا در کلانشهرها تا سه روز آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید