شاهزاده بازداشتی سعودی به مکان سری منتقل شد

به گزارش وبلاگ باران علم، یک نماینده مجلس اروپا روز چهارشنبه خاطرنشان کرد، مقام های سعودی سلمان بن عبدالعزیز شاهزاده بازداشتی را به همراه پدرش به یک مکان سری منتقل کردند.

شاهزاده بازداشتی سعودی به مکان سری منتقل شد

به نقل از القدس العربی، مارک تاربیلا عضو مجلس اروپا گفته است که سلمان بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی بازداشتی در یک ویلای تحت کنترل در ریاض، طی روزهای گذشته به مکانی نامعلوم منتقل شده است.

در همین رابطه یک مقام نزدیک به خانواده شاهزاده بازداشتی تأیید نموده است که سلمان بن عبدالعزیز به همراه پدرش شنبه گذشته از محل نگهداریشان به مکان نامعلوم و فوق سری منتقل شدند که دلیل آن معین نیست.

این نماینده مجلس اروپا همچنین در نامه ای به نماینده عربستان سعودی در اتحادیه اروپا ضمن تاکید بر اینکه بازداشت این دو نفر، خودسرانه بوده، گفته است که این اقدام نقض تعهدات داخلی و بین المللی از سوی عربستان محسوب می گردد.

تاربیلا در این نامه خطاب به سفیر عربستان می گوید: من از شما می خواهم که از دولت عربستان سعودی بخواهید تا بلافاصله محل نگهداری شاهزاده سلمان و پدرش عبدالعزیز بن سلمان را فاش کند.

دولت عربستان به ویژه پس از روی کار آمدن بن سلمان ولیعهد این کشور، اقدامات شدیدی علیه شاهزادگان، نویسندگان و فعالان مدنی انجام داده و ده ها نفر از روحانیون، شاهزادگان، نویسندگان، شعرا و فعالان مدنی و مذهبی را به بهانه اقدام علیه امنیت این کشور بازداشت و تا به امروز شماری از آنان را به زندان و اعدام محکوم نموده است.

کارشناسان سیاسی منطقه معتقدند که دستگیری بن نایف و احمد بن عبدالعزیز دو شاهزاده عربستانی، اقدامی پیشگیرانه از سوی بن سلمان، ولیعهد کنونی است؛ زیرا وی نگران است که آنها از سوی سایر نهادهای مؤثر بر معین شاه، گزینه های احتمالی برای جانشینی پدرش باشند. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "شاهزاده بازداشتی سعودی به مکان سری منتقل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهزاده بازداشتی سعودی به مکان سری منتقل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید